Veslovací trenažer

Veslovací trenažér účinně stimuluje bederní zádové svaly, svaly na rukou, nohou i hýždích, včetně svalů břicha a umožňuje tak provádět velmi efektivní trénink celého těla. Veslovací trenažéry jsou fitness stroje, které účinně zvyšují sílu, pružnost a pohyblivost. Zároveň je cvičení na těchto trenažérech účinný způsob pro hubnutí a redukci tělesné hmotnosti.

Ať už Vám je 9 nebo 99 let, ať už jste ve formě nebo na tom teprve pracujete, veslování na trenažéru Concept2 je skvělé aerobní cvičení, které Vám pomůže být fit.

Cvičit na Concept2 může každý bez rozdílu věku, pohlaví, fyzických parametrů i zdatnosti. Intenzitu si volí každý sám jednak nastavením odpovídající zátěže, ale především silou, kterou na stroj působí – jeho odpor je jí přímo úměrný. Concept2 umožňuje aerobní i anaerobní cvičení a také účinné posilování svalstva. Složení tréninku, stejně jako jeho individuálně stanovená intenzita určují, na kterou z těchto složek je kladen důraz. Při správném provedení proto nemusí mít strach z přílišného zesílení svalstva ti, kteří by rádi snížili svou hmotnost a naopak.

Při veslování dochází k dokonalému procvičení prakticky všech hlavních svalových skupin. Zapojuje především svalstvo v oblasti dolních a horních končetin, hýždí, zad, ramen. Svaly jsou procvičovány ve větším rozsahu pohybu než u většiny jiných typů cvičení. Díky protažení svalů a pohybu kloubů ve velkém rozsahu se zvyšuje jejich pružnost a hybnost. Dochází k efektivnímu procvičování svalového korzetu – hlubokého svalstva břicha a zad. To zlepšuje držení těla a pomáhá při mnoha problémech s páteří.

Pro veslování je charakteristický plynulý pohyb bez otřesů a je to proto skvělé cvičení pro obnovení svalové síly, pružnosti a hybnosti při rehabilitaci po úrazech. Nenamáhá klouby, čehož je využíváno např. při lekcích zaměřených na redukci hmotnosti. Protože je při veslování současně zapojeno mnoho svalových skupin, klade zvýšené nároky na kardiovaskulární systém a tím jej posiluje. Je to rychlý a účinný způsob snížení váhy spalováním kalorií a také zpevnění svalů. Fyzický přínos veslování výborně doplňuje trénink u dalších sportů jako např. běhu, plavání, cyklistiky, tenisu a dalších a umožňuje tak vynikající doplňkový trénink.