Doporučení, využití, přednosti, kontraindikace, četnost opakování, správný tlak

Lymfodrenáž – přístrojová - Ballancer

Velice šetrná metoda, která pomáhá odbourávat toxiny z těla. Přístrojová lymfodrenáž je moderní účinná metoda masáže, která pomáhá vytvářet a udržovat vyvážený stav proudění mezi krevním a lymfatickým systémem. Přístrojová lymfodrenáž je založena na přerušované kompresi končetiny a vytváření tlakové vlny, která podpoří tyto systémy.

Přístrojovou lymfodrenáž lze využít v těchto případech :

·         při detoxikaci organismu

·         při relaxaci a regeneraci organismu

·         při prevenci křečových žil a žilní nedostatečnosti

·         při prevenci a odstraňování celulitidy

·         při nadváze ( aktivuje hubnoucí proces )

·         při otocích končetin

·         při pocitu těžkých a unavených nohou či rukou

·         při migrénách a bolestech hlavy

·         pro relaxaci a regeneraci organizmu

pro dosažení očekávaného efektu je důležité provádět lymfodrenáže opakovaně. Jako ideální se jeví kůra s 10ti aplikacemi. Tato metoda je pro svůj léčebně-preventivní charakter vhodná pochopitelně nejen pro ženy, ale i pro muže. I muže přece bolí nohy!

Hlavní přednosti lymfodrenáže Ballancer:

 • stimuluje kolagenová vlákna ve spodních vrstvách kůže
 • zlepšuje průtok lymfy
 • podporuje metabolismus
 • zmírňuje projevy celulitidy
 • redukuje objem masírovaných partií
 • zvyšuje elasticitu pokožky
 • pravidelným používáním přispívá k úbytkům na váze

Zařízení Ballancer je originální, kompletní a nejefektivnější profesionální přístroj pro lymfodrenáž svého druhu. Díky velmi kvalitnímu zpracování, možnostem nastavení a především počtu 24 nezávislých komor (zařízení běžná na trhu mají pouze 12 komor) se řadí Ballancer mezi nejkvalitnější přístroje pro lymfodrenáž na světě.

Kontraindikace:

 • nedostatečná činnost srdeční
 • srdeční edémy
 • akutní horečnaté a bakteriální infekce
 • těhotenství
 • otoky způsobené nedostatečnou činností ledvin nebo jater
 • akutní žilní onemocnění

Četnost opakování

Lymfodrenáže mají dlouhodobé výsledky, pokud při správném provedení proceduru pravidelně opakujeme po určitou dobu. Minimum je pět, lepší je však deset lymfodrenáží v průběhu několika týdnů. Jedna masáž může přinést krátkodobý efekt odvodnění, ten však nelze vydávat za zhubnutí, cílem jsou samozřejmě dlouhodobé výsledky. Mezi jednotlivými lymfodrenážemi by měl také být odstup alespoň 48 hodin, protože tak dlouho přetrvává aktivizace lymfatického systému po lymfodrenáži. Zákaznice tedy hubne nejvíce v podstatě až ve chvíli, kdy v noci po této proceduře spí, tělo je v klidu a aktivizovaný lymfatický systém může naplno pracovat. Optimální je dvakrát za rok absolvovat deset odborně provedených lymfodrenáží a mezi tím, např. jednou za měsíc, jednu až dvě tzv. udržovací. Není vhodné pomáhat lymfatickému systému nepřetržitě bez přerušení dlouhodobě, aby také pracoval sám a tělo bylo schopno dosáhnout rovnováhy vlastními silami.

Správný tlak přístrojové lymfodrenáže a četnost opakování

V poslední době jsou v mnoha kosmetických salonech a wellness centrech stále častěji používány různé lymfodrenážní systémy a přístroje. Poularita těchto procedur neustále stoupá a zákazníci (zejména zákaznice) se o lymfodrenáže sami zajímají.

Bez fungujícího lymfatického systému totiž nelze efektivně hubnout a bojovat proti celulitidě. Dříve mohli zákazníci využívat pouze munuální lymfodrenáže, které jsou samozřejmě velmi účinné. Podmínkou je však jejich odborné provedení, jejich problémem je nedostatek opravdu zkušených lymfo masérů a také vysoká cena těchto procedur.

Přístrojová lymfodrenáž je vhodným doplňkem ruční lymfodrenáže, případně je velmi účinnou procedurou i sama o sobě, ovšem je nutné používat kvalitní přístroje od prověřených výrobců a vždy je potřeba dodržovat zásady bezpečné lymfodrenáže, zejména uvolnění lymfatických uzlin před touto masáží a pitný režim. Důležitým činitelem správně provedené přístrojové lymfodrenáže je také hodnota nastaveného tlaku.

Přístroje mají většinou rozmezí nastavitelného tlaku od 20 do 80 mmHg (milimetrů rtuti ve sloupci), také je možno říci Torrů. Jak si stále znovu ověřujeme u našich zákazníků o správné hodnotě tlaku přístrojové  lymfodrenáže nemají jejich provozovatelé dostatek znalostí. Podle našeho názoru a zkušeností předních lymfologů je vhodný a zcela dostatečný tlak přístrojové lymfodrenáže 40 mmHg. Jako ideální tlak bývá uváděna některými odborníky dokonce konkrétní hodnota 39 mmHg, je možné také jako vhodné označit rozmezí od 40 do 50 mmHg.

Nejčastější chybou bývá nastavení příliš vysokého tlaku, tedy mezi 60 a 80 mmHg. Jde o to, že i ruční lymfodrenáž pracuje s nižším tlakem na kůži než běžná regenerační a rekondiční masáž. Cílem lymfomaséra je tenká podkožní vrstva, kde lymfatický oběh převažuje. Uvádí se, že 80 % lymfatického systému se nachází do jednoho centimetru hloubky pod kůží. Pokud by masér tlačil více, nebo pokud nastavíme na lymfodrenážním přístroji větší tlak, účinek této procedury se přenáší do větší hloubky a míjí se tak účelem. V tu chvíli neovlivňuje a neaktivizuje lymfatický systém, ale  jedná se spíše o tzv. hlubokou žilní masáž, účinek je pak zaměřen spíše na krevní oběh a masáž svalů. Pokud tedy zákazník vyžaduje vyšší tlak a představuje si, že lymfodrenáž bude účinnější, dosáhne pravého opaku a dramaticky sníží vliv této procedury na lymfatický systém. Přestože to tak zákaznice nevnímají, tlak 40 - 50 mmHg je zcela dostatečný a správný. Ve výjimečných případech lymfologové u obéznějších pacientů se silnější vrstvou tuku přidávají  po určitou dobu vyšší tlak, ovšem tyto postupy se týkají spíše léčby lymfedémů a měl by je odborně provádět lékař! Z hlediska prevence, revitalizace lymfatického systému, podpory hubnutí  a regenerace kůže je tlak okolo 40 mmHg zcela dostatečný.