Použití lymfatické masáže ( lymfodrenáže) - indikace zdravotní

V medicíně se využívají lymfatické masáže i pro rychlejší hojení a odstranění otoků po operacích – veškeré poúrazové stavy, pooperační stavy (nejčastěji např. u následků operace rakoviny prsu, zlomeninách či distorzí kotníků, kolen, zápěstí, loktů a kloubů prstů). Po liposukcích, při bolestech hlavy - migrenozní stavy.

"Lymfatická masáž totiž zlepšuje odtok produktů metabolismu v oblasti pooperační rány, podporuje hojení, snížením přetlaku v tkáni v dlouhodobějším měřítku zbavuje pocitu bolesti," sdělují lékaři.

Výborná prevence křečových žil - lymfatické masáže ( lymfodrenáže)

Jelikož lymfatický systém a žilní systém spolu úzce souvisí, lymfatická masáž pozitivně působí i při nedostatečnosti žilního systému – především jako prevence křečových žil.

Dochází ke zlepšení posunu neokysličené krve v krevním řečišti. Krev se potom okysličuje rychleji a celkově dochází k oživení a ulehčení funkce celého cévního systému.

 

Použití lymfatické masáže ( lymfodrenáže) - indikace kosmetické

K zlepšování kosmetického vzhledu pokožky, zpomalení procesu stárnutí - prevence vrásek, odbourávání podkožního tuku - celulitidy.

Masáž podpoří celá řada dalších opatření

Lymfatická masáž se dá provádět jen na určitých částech těla nebo na těle celém. Pro dlouhodobý účinek je třeba absolvovat minimálně tři až pět ošetření během jednoho týdne až 14 dnů.

Během celé kúry je vhodné vyvarovat se fyzické i psychické námahy. Omezit stravu bohatou na bílkoviny a jíst spíše zeleninu, ovoce, bílé maso, rýži, těstoviny.

Dodržovat pitný režim – tzn. vypít minimálně dva litry tekutin denně. Nevhodné jsou minerálky, káva, alkohol, coca-cola apod.

Každý by měl počítat s tím, že se po účinné masáži může stávající stav na chvíli zhoršit. Jde o reakci těla na odstraňování toxických látek a vždy do několika hodin nebo několika málo dní vše negativní odezní. Nebojte se tedy v kůře pokračovat. Můžou se objevit hematomy.

 

Odstranění problémů - lymfodrenáž

  • zmírnění nebo odstranění otoku nohou
  • pomoc při odstraňování celulitidy
  • prokrvení končetin
  • omezení křečí v lýtkách
  • pročištění a zprůchodnění lymfatického systému